Bródnowski odcinek metra budowany jest już na poziomie -2. Doprowadziło to do odsłonięcia nowych odkryć archeologicznych w związku z wydobyciem gruntu znajdującego się na tej głębokości. W ten sposób odkryto kości prażubra, a także kawałek szczęki, która należy do młodego mamuta włochatego.
Zamontowane już zostały obie tarcze TBM, które mają za zadanie drążyć tunele, które biegnąć będą od stacji Bródno w kierunku Trocka. Póki co obie tarcze znajdują się w pozycjach startowych, jednak pierwsza z nich zostanie uruchomiona już w połowie maja, a zakończenie prac zaplanowano na jesień.
Nad budową metra czuwa specjalny nadzór archeologicznych – tego zadania podjęło się Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Otrzymano już analizy archeologiczne znalezisk. W historii budowy warszawskiego metra zdarzały się już odkrycia tego typu – wcześniej znaleziono na przykład szczątki słonia leśnego.
W tym momencie w mieście trwa budowa aż trzech stacji metra. Wszystkie zostaną połączone przeszło czterokilometrowym tunelem.